Regulamin   Galeria   Pomoce Naukowe   Wydarzenia   Prywatne Fora   Szukaj   Użytkownicy   Kalendarz 

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | R E J E S T R A C J A )

12 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

>  Stypendium Socjalne....

artur
post 22/09/2006, 22:27
Post #21

Unregistered

dziekuje:)
Go to the top of the page
+Quote Post
kasiulka1919
post 29/09/2006, 23:01
Post #22

Nowicjusz
*

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 369
Kierunek: filozoficzno-historyczne
Rok: 1
Akademik: stancja

a jak nie zlozylam zaswiadczenia o tym czy mam gosp rolne i jakas dzialalnosc to mi nie przyznaja stypendium??pomocy
wogole to wysylalam poczta na adres wydzialu;/ehh
User is offlineProfile CardPM
+Quote Post
ptr
post 22/01/2007, 22:36
Post #23

Nowicjusz
*

Nr użytkownika: 774
Kierunek: Politologia
Rok: I
Tryb: stacjonarny

Apropo stypendium, pytanko do osob ktore zalapaly sie w tym roku na st. socjalne.
Skladajac w pazdzierniku 2006 r. dokumenty o przyznanie stypendium brane pod uwage byly dochody za 2005 r? Jesli tak, to czy np. skladajac wniosek teraz [o ile jest taka mozliwosc], zasady sa te same, czy liczy sie juz rok 2006? Czy na takie naliczanie musze czekac do pazdziernika? smile.gif
+Quote Post
Storm_Chaser
post 19/09/2007, 23:08
Post #24

Pontifex Maximus

Nr użytkownika: 4,490
Kierunek: Fizyka
Akademik: Cumulonimbus

Witam Wszystkich

Mam taki mały problem, chodzi czy ktoś z Was się orientuje do kiedy nalezy złozyć nie wiem podanie czy może wniosek o otrzymanie socjala??
Bo się oczytałem tych wszystkich aktów UMCS-u na stronie dotyczących tego tematu ale i tak nie wiem co i jak nadal.
Może ktoś z Was już kiedyś lub aktualnie składał papiery w tym konkretnym temacie??

Czekam na rzetelne i konkretne odpowiedzi.

Pozdrawiam

--------------------
He who would travel happily must travel light.
user posted imageuser posted image
+Quote Post
Moonshield
post 19/09/2007, 23:19
Post #25

Devildriver

Grupa: Koordynator Moderatorów
Nr użytkownika: 561
Kierunek: .
Rok: .
Tryb: .

QUOTE(Storm_Chaser @ 19/09/2007, 23:08)
Witam Wszystkich

Mam taki mały problem, chodzi czy ktoś z Was się orientuje do kiedy nalezy złozyć nie wiem podanie czy może wniosek o otrzymanie socjala??
Bo się oczytałem tych wszystkich aktów UMCS-u na stronie dotyczących tego tematu ale i tak nie wiem co i jak nadal.
Może ktoś z Was już kiedyś lub aktualnie składał papiery w tym konkretnym temacie??

Czekam na rzetelne i konkretne odpowiedzi.

Pozdrawiam
*

w tamtym roku wszelkie zaswiadczenia i podanie trzeba bylo zdac do 15 albo 16 pazdziernika, w tym roku zpaewn bedzie podobnie, wiec radze jak najwczesniej to zalatwic
potrzebne sa nastepujace zaswiadczenia:
-o wlasnych dochodach (z urzedu skarbowego)
-o dochodach rodzicow (z urzedu skarbowego)
-o dzialalnosci gospodarczej (z urzedu skarbowego)
- jesli ktorys z rodzicow nie pracuje, to trzeba wziasc zaswiadczenie z urzedu pracy ze rodzic jest bezrobotny
- zaswiadczenie o ksztalceniu rodzenstwa ( jesli ma mniej niz 18 lat) ze szkoly
i tyle ;]
a tak btw. do dochodu wliczane jest rodzenstwo, ktore nie ukonczylo 26 roku zycia
kiedys juz byl podobny topic, wiec przejzyj dokladnie forum, moze gdzies wiecej sie dowiesz wink.gif
pzdr;]
+Quote Post
pani_kasia
post 23/09/2007, 16:18
Post #26

Weteran Forum

Nr użytkownika: 205
Kierunek: politologia
Rok: TRZECI =)
Tryb: niestacjonarny
Akademik: domek

Podanie o przyznanie styp. socjalnego mozna skladac do 15tego kazdego miesiaca. ALe jesli chce sie dostac stypendium z wyrownaniem od pazdziernika trzeba niezbedne dokumenty zlazyc wlasnie do 15 pazdziernika... Zazwyczaj stypendium wyplacane jest jakos w grudniu (o ile dobrze pamietam biggrin.gif )
+Quote Post
Storm_Chaser
post 23/09/2007, 21:39
Post #27

Pontifex Maximus

Ok, tylko ja pisałem w tym tygodniu do dziekanatu i ponoć nie ma jeszcze określonego dnia do kiedy składać itd. Więc nie wiem jak to jest w końcu, żeby to pompa nie była ze później się okaże że termin minął. Zawsze mogę walczyć o przyznanie bo zostałem źle poinformowany mailem.

--------------------
+Quote Post
Anka
post 23/09/2007, 22:04
Post #28

Pontifex Maximus

Nr użytkownika: 5
Kierunek: informatyka
Rok: IV
Akademik: Amor :)

pytalam sie w tym tygodniu u mnie w dziekanacie, pani powiedziala ze jeszcze nic nie wiadomo.

--------------------
Kobieta nie moze byc aniołem...
Anioły przeciez nie maja chandry, gorszego dnia, zmarszczek i okresu...
+Quote Post
Kaśka Pe=)
post 23/09/2007, 22:04
Post #29

Student
**

Nr użytkownika: 5,271

Ja byłam jakoś w lipcu czy sierpniu w dziekanacie i powiedzieli mi że to dopiero w październiku się załatwia. Ale te papierki można już zacząć zbierać.

--------------------
Nie ma nowych mostów bez łapówek dla starostów :D

/El-Dupa - "Prohibicja"/
+Quote Post
Jarekexe
post 25/09/2007, 11:00
Post #30

Nowicjusz
*

Nr użytkownika: 5,343

Wie ktoś może czy to legalne co UMCS robi? Bo już drugi rok nie dostanę stypendium ze względu na to, że w poprzednim roku podatkowym nie bylem "finanoswo niezależny".

Pracuję od grudnia 2006 więc powiedziano mi że w roku akademickim 2007/2008 nie dostanę stypendium ponieważ na rok 2006 nie mialem stalego źródła dochodu.

A co z rokiem 2008? Czy jest on liczony oddzielnie? Bo w roku 2007 już bylem/jestem niezależny finansowo. Ktoś byl w podobnej sytuacji?

Z góry dzięki za pomoc.
+Quote Post
Storm_Chaser
post 25/09/2007, 18:46
Post #31

Pontifex Maximus

QUOTE(Jarekexe @ 25/09/2007, 12:00)
Wie ktoś może czy to legalne co UMCS robi? Bo już drugi rok nie dostanę stypendium ze względu na to, że w poprzednim roku podatkowym nie bylem "finanoswo niezależny".

Pracuję od grudnia 2006 więc powiedziano mi że w roku akademickim 2007/2008 nie dostanę stypendium ponieważ na rok 2006 nie mialem stalego źródła dochodu.

A co z rokiem 2008? Czy jest on liczony oddzielnie? Bo w roku 2007 już bylem/jestem niezależny finansowo. Ktoś byl w podobnej sytuacji?

Z góry dzięki za pomoc.
*

Jeżeli możesz to opisz wszystko bardziej szczegółowo, bo piszesz trochę chaotycznie nie za bardzo mogę Ciebie zrozumieć. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej pisz na PW, postaram się odpowiedzieć.

Pozdrawiam

--------------------
+Quote Post
Jarekexe
post 27/09/2007, 9:46
Post #32

Nowicjusz
*

Nr użytkownika: 5,343

QUOTE(Storm_Chaser @ 25/09/2007, 18:46)
Jeżeli możesz to opisz wszystko bardziej szczegółowo, bo piszesz trochę chaotycznie nie za bardzo mogę Ciebie zrozumieć. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej pisz na PW, postaram się odpowiedzieć.

Pozdrawiam
*

hehe wink.gif

No szczerze mówiąc nie wiem co mogę opisać bardziej szczegółowo ale się postaram. Nie dostanę w tym roku akademickim 07/08 stypendium, bo w roku podatkowym poprzedzającym ten rok akademicki (czyli w roku podatkowym 2006) nie miałem stałego źródła dochodów, czyli byłem finansowo zależny. Rezultatem tego, do rozliczeń bierze sie dochody moich rodziców, ktore są wysokie i nawet po podzieleniu na 7 osób nie należy mi się stypendium. A w praktyce pieniędzy tych nie bardzo widzę wink.gif wiem że mógłbym wystąpić o alimenty ale nie o to mi teraz chodzi.

Czyli w praktyce wychodzi to tak, że od stycznia tego roku już sam mieszkam, zarabiam na swoją rodzinę (jest nas 4 teraz) niezbyt dużo a i tak nie należy mi się stypendium.

Czy "Pani z dziekanatu" dobrze zinterpretowala przepisy? Gdzie mogę się dowiedzieć czy nie zrobiła mnie w bambuko?

Może dodam cytat ze strony UMCS dot. stypendium:

W przypadku gdy student spełnia wskazane w ustawie warunki do uznania go za samodzielnego finansowo przy ustalaniu jego sytuacji materialnej nie bierze się pod uwagę dochodów osób wymienionych w §22 ust. 1 lit. c Regulaminu, a jedynie dochody własne studenta, jego małżonka  i dzieci ( oznacza – dziecko własne, małżonka,  przyspo-sobione oraz dziecko, w sprawie którego toczy się postępowanie o przysposobienie, lub dziecko znajdujące się pod opieką prawną).
Zgodnie z art. 179 ust. 6 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym student jest samodzielny finansowo,  jeżeli on lub jego małżonek spełnia łącznie następujące warunki:
 posiadał stałe źródło dochodów w ostatnim roku podatkowym tj. 2005,
 posiada stałe źródło dochodów w roku bieżącym tj. 2006,
 jego miesięczny dochód w roku 2005 nie był mniejszy niż minimalne wynagrodzenie za pracę pracowników w tym roku tj. 849 zł brutto, a w roku bieżącym miesięczny dochód nie jest mniejszy od kwoty 899,10 zł brutto,
 nie złożył oświadczenia o prowadzeniu wspólnego gospodarstwa z rodzicami lub jednym z nich.
Przepis art. 179 ust. 6 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, zawierający definicję studenta samodzielnego finansowo należy tak interpretować, że studentem takim jest student, którego miesięczny dochód, lub miesięczny dochód jego małżonka, ustalony stosownie do zasad wy-nikających z art. 3 pkt 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych, czyli tzw. dochód netto, nie jest mniejszy od minimalnego wynagrodzenia za pracę, czyli tzw. dochodu brutto.
W pozostałych przypadkach, tj. gdy student nie jest samodzielny finansowo wg powyższej definicji, jego sytuację materialną ustala się z uwzględnieniem dochodów jego małżonka, rodziców i rodzeństwa.
Źródłem stałego dochodu studenta może być wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, a także między innymi renta po zmarłym rodzicu, renta inwalidzka, alimenty, cykliczne za-wieranie umowy zlecenia, umowy o dzieło.

Stałe źródło dochodu oznacza generalnie nieprzerwane źródło dochodu w roku, czyli dla ostatniego roku podatkowego (2005) przez 12 miesięcy w roku, Uczelnia może jednak
w szczególnych przypadkach uznać źródło dochodu jako stałe np. w sytuacji rozpoczęcia pra-cy przez studenta później niż w styczniu, pod warunkiem, że przy liczeniu miesięcznego do-chodu studenta dochód z ostatniego roku podatkowego będzie traktowany jako dochód z 12 miesięcy.
+Quote Post
sosen
post 28/09/2007, 18:11
Post #33

Władca Perły

Nr użytkownika: 747
Kierunek: biologia <biochemia>
Rok: 4

W regulaminie jest coś takiego: " posiadał stałe źródło dochodów w ostatnim roku podatkowym tj. 2005" a ty z tego co piszesz nie posiadałeś stałego źródła dochodu w ostatnim roku podatkowym. Czyli raczej nie będzisz liczony jako samodzielny finansowo ponieważ dochody są liczony z ostatniego roku a ty w tym roku nie pracowałeś i utrzymywany byłeś przez rodziców i twój dochód przekroczył dozwolony czyli według mnie normalne jest że ci ono nie rpzysługuje. Ale to jest tylko moja interpretacja - mogę się mylić. A samodzielny finansowo będziesz przy składaniu w następnym roku akademickim.
+Quote Post
Iluzja
post 28/09/2007, 19:47
Post #34

Władca Perły

Nr użytkownika: 5,336

Do kogo trzeba składać to podanie? Do dziekana, prodziekana, samorządu? Czy może w dziekanacie są kwity, które trzeba wypełnić?
+Quote Post
naughty
post 28/09/2007, 20:20
Post #35

Pontifex Maximus

Nr użytkownika: 4,975
Kierunek: Prawo
Rok: Absolwentka 2012
Tryb: stacjonarny :)

QUOTE(Iluzja @ 28/09/2007, 19:47)
Do kogo trzeba składać to podanie? Do dziekana, prodziekana, samorządu? Czy może w dziekanacie są kwity, które trzeba wypełnić?
*

Nie wiem jak jest na Twoim wydziale, w każdym razie na wpia podania składa się w dziekanacie i z tego co mi wiadomo powinny być tam też formularze do wypełnienia. Wydaje mi się ze u Ciebie powinno być podobnie. Zawsze możesz zadzwonić i spytać. Jeśli Ci się to przyda to wklejam link z namiarami na dziekanat wh http://umcs.lublin.pl/jednostki.php?id=170 smile.gif
+Quote Post
sosen
post 28/09/2007, 22:20
Post #36

Władca Perły

Nr użytkownika: 747
Kierunek: biologia <biochemia>
Rok: 4

Formularze są zazwyczaj w dziekanatach oraz na stronie UMCS-u. Termin jest do 15 każdego miesiąca, ale zazwyczaj w październiku jest on przedłużany. Wszystko będzie wiadomo na początku października. Teraz to raczej nic jeszcze nie wiedzą w dziekanatach. Ale papierki można sobie już zbierać.
+Quote Post
Iluzja
post 29/09/2007, 10:45
Post #37

Władca Perły

Nr użytkownika: 5,336

Ok, dziękuję bardzo. Jak tu się nie gubić w papierkach skoro się gubię w UMCSie. Pokręcone te korytarze biggrin.gif
+Quote Post
Sniezka
post 7/10/2007, 9:05
Post #38

Pontifex Maximus

Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 626
Kierunek: iberystyka
Rok: 5

oj wogole jakies jaja na tym uniwerku sa tongue.gif bylam w czwartek w dziekanacie, to mi pani powiedziala, ze druki ktore sa na necie sa zle i ze trzeba je bedzie pobrac z dziekanatu ale nie wiadomo jeszcze kiedy.... progi do stypendium tez nie ustalone tongue.gif a jak by na to nie patrzec to 15 juz za kilka dni :/

--------------------
a co to jest pisofszit?
+Quote Post
tomson
post 7/10/2007, 11:10
Post #39

... ... ...

Nr użytkownika: 4,593
Kierunek: ...
Rok: ...
Tryb: ...
Akademik: ...

Ja skladalem papierki nie z internetu, ale z tego pokoju do spraw socjalnych. Tez są zle ? Trzeba jeszcze raz hm?

--------------------
www.facebook.com/ufotografa
+Quote Post
Kaśka Pe=)
post 7/10/2007, 12:03
Post #40

Student
**

Nr użytkownika: 5,271

A ja byłam w dziekanacie w środę trzeciego i mi pani powiedziała, że to podanie z internetu jest identyczne jak to z dziekanatu dry.gif Paranoja...

--------------------
Nie ma nowych mostów bez łapówek dla starostów :D

/El-Dupa - "Prohibicja"/
+Quote Post

12 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 20/04/2014, 2:38

Copyright © 2006 - 2009 UMCS.net.pl
kontakt: umcs@umcs.net.pl | współpraca, patronat
UMCS.net.pl | unieważnienie małżeństwa | adwokat kościelny