Regulamin   Galeria   Pomoce Naukowe   Wydarzenia   Prywatne Fora   Szukaj   Użytkownicy   Kalendarz 

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | R E J E S T R A C J A )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

>  Antykwariat, Czyli tanie książki akademickie

Loopy
post 25/08/2009, 13:22
Post #1

Strażnik Perły

Grupa: Stażysta
Nr użytkownika: 8,923
Kierunek: Chemia Śr.Bioakt. i Kosm.
Rok: III :P
Tryb: stacjonarny
Akademik: stancja

Polecicie coś?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
konradtrz
post 26/08/2009, 22:13
Post #2

Unregistered

Nie znam żadnych antykwariatów z książkami akademickimi. Ja zawszę kupuję bezpośrednio - tak jest najtaniej. Czasami warto szukać okazji na allegro, gdzie nawet po uwzględnieniu kosztów przesyłki może wyjść naprawdę tanio;)
+Quote Post
Xshadowsphere
post 28/08/2009, 11:30
Post #3

Pontifex Maximus

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 4,817
Kierunek: Politologia/Prawo
Rok: absol./V
Tryb: stac

Chyba najbardziej szeroki wybór ma antykwariat na ul. Wileńskiej - samo centrum miasta.( boczna Krakowskiego) Schodzi się po schodkach w dół. wink.gif

--------------------
YOU MUST LEARN, WE ARE ALL PAWNS
ON THIS HOPELESS CHESSBOARD: YOUR MOVE!
+Quote Post
konradtrz
post 28/08/2009, 12:40
Post #4

Unregistered

QUOTE(Xshadowsphere @ 28/08/2009, 12:30)
Chyba najbardziej szeroki wybór ma antykwariat na ul. Wileńskiej - samo centrum miasta.( boczna Krakowskiego) Schodzi się po schodkach w dół. wink.gif
*

raczej na wieńawskiej wink.gif - rzeczywiście coś tam takiego jest.
+Quote Post
Iwonka
post 28/08/2009, 14:26
Post #5

Weteran Forum

Nr użytkownika: 4,573
Kierunek: historia/filologia polska
Rok: absolwent/absolwent

Jest jeszcze antykwariat na mieście-bodajże na Złotej... Trzeba wejść jakby się szło do naleśnikarni Zadora:) Kiedyś miał miejscówkę na Grodzkiej, ale jak rozpoczęli renowację budynków to pan przeniósł biznes właśnie tam:)

--------------------
www.kiwi-writer.pl
+Quote Post
Levittoux
post 28/08/2009, 19:04
Post #6

Władca Perły

Nr użytkownika: 12,882
Kierunek: MISH
Rok: III
Tryb: marny

na Wieniawskiej chyba jest dosyć drogo - ale oczywiście warto zajrzeć
na Złotej chyba jest prawdziwy antykwariat, zajmują się mapami, pierwszymi wydaniami, itp. - ale oczywiście warto zajrzeć

z, wydaje mi się, lepszych rozwiązań jest cała "promenada" przy głównym dworcu PKS - bardzo dużo budek i mają głównie podręczniki, także akademickie, a widziałem różne ciekawe rzeczy w postaci, na przykład, tanich encyklopedii i tego typu pomocy

dalej są jeszcze ludzie stojący naprzeciwko Zamku - też się zajmują podręcznikami w większości, ale raczej "przeduniwersyteckimi"

kiedyś w Parku Saskim, za główną bramą stali różni ludzie (teraz ich nie widuję - może im zabronili?), chociaż w większości mieli wybór starych kryminałów, ale podręczniki też się zdarzały

i na koniec są różne "skupy" i pseudoantykwariaty - na przykład jeden jest na targu na ukos od Leclerca na Zana - także zajmują się głównie książkami szkolnymi, ale robię mu reklamę, bo udało mi się tam kupić całego Słowackiego pod red. Kleinera i są mili - można się umówić, że jak ktoś do nich przyniesie coś interesującego to poinformują albo wezmą w depozyt czy jakkolwiek się to nazywa, wydaje mi się także, że można zamówić przez nich książki w hurtowni, ale nie wiem czy także akademickie (jeśli ktoś szuka nowszych oczywiście)
takich punktów trochę jest, problem, że zajmują się raczej szkołą, ale pewnie w większości można się umawiać, że jak ktoś do nich przyniesie akademickie to powiadomią czy coś podobnego

i na prawdziwy koniec jest jeszcze Buchmann - mało tam mają ciekawostek, ale jeśli komuś potrzeba lektury na własność to mają tanią Zieloną Sowę... i mają też trochę bardzo dobrych i bardzo tanich książek z filozofii (wyd. Antyk)

--------------------
Maim, kill, burn! Maim, kill, burn!
+Quote Post
Morganka
post 9/09/2009, 2:32
Post #7

Weteran Forum

Nr użytkownika: 5,100
Kierunek: kulturoznawstwo/INiB
Rok: 1msu-oby:)/2
Akademik: Ikar

Na Wieniawską lubię wpadać, pewnie też dlatego, że jakoś przyjemnie mi się tam myszuje i nie czuję oskarżycielskiego wzroku właścicieli na swoich plecach smile.gif (bywałam w antykwariatach, gdzie ludzie chyba za karę pracowali, z cyklu tych co głowę podnoszą znad książki i warczą "czego?") Fakt, jak na antykwariat to raczej jest z cyklu tych popularnych a nie wyspecjalizowanych. I nieco drogo, ale zależy kto czego szuka. Ja tam wyszperałam kilka bardzo przydatnych rzeczy w rozsądnej cenie. Literatury pięknej czy podręczników tam raczej nie szukam, chyba, że coś samo wpadnie w oko. Bo niestety wychodzi to drogo sad.gif
Jak kogoś to interesuje, to jest też tam stół z nowymi książkami, niby "tanimi" - tzn. sporo tego samego co w Buchmanie i nawiązali kontakt z wydawnictwem Miska Ryżu, można tam kupić publikacje tego wydawnictwa.

Przy Zamku udało mi się kiedyś wygrzebać trochę zdezelowanych perełek klasyki po 1zł sztuka i wprawiałam się w szeroko pojętym introligatorstwie, ale tylko raz mi się takie łowy udały.

Zgadzam się, przy PKS chyba najszybciej trafi się podręczniki, ale z tego co wiem to i ceny większości z nich są nieznacznie niższe niż nówek. Ale większość moich znajomych tam się zaopatruje. Zracji swojego kierunku raczej nie poszukuję typowo akademickich podręczników, więc większego doświadczenia nie mam.
Dobry punkt, żeby dorwać jakieś czytadło na podróż, a czasem można trafić coś ciekawszego.
Oczywiście królują "Tygryski" (tak się chyba ta seria nazywa).

Buchman jako osobna kategoria (bo nie antykwariat)- sporo kilogramów stamtąd w sumie natachałam. Ale żeby finansowo nie utonąć warto bywać tam regularnie (wtedy wiemy czy coś nowego się pojawiło i jak mniej więcej kształtują się ceny)i ustalić sobie żelazne zasady. Bo część książek wcale nie jest specjalnie tańsza niż w innej księgarni. I chodzi się z wciągniętym brzuchem:-)
Tam w minimalnej cenie znalazłam sporo plastyczno-robótkowych poradników z wielu dziedzin, mamie przydają się w pracy (mam zwrot kosztów:-) ), a ja podbieram pomysły. Z tego co widziałam b. popularne są te buchmanowskie "ściągi" w postaci takiej długiej taśmy - łacina, jęz obce - 50 gr a mamy podstawowe rzeczy w skrócie w jednym miejscu.Choć mi jakoś niespecjalnie się z tego korzysta. Często poluję tam na biografie.
Klasycznych podręczników raczej tam się nie uświadczy, ale czasem np. leksykony czy słowniki.
I trzeba mieć cierpliwość bo bajzel w tych książkach nieziemski. I obsługa wydaje mi się nieco dziwna i odrobinkę nieprzyjemna (niektórzy) smile.gif, trochę niekomfortowo się przez to tam czuję.
W Empiku w Plazie mieli kiedyś coś takiego jak półka z przecenionymi rzeczami. Były tam rzeczy lekko podniszczone, czy wybrakowane. Ale tam trafiłam za kilka złotych Ruchome obrazki Pratchetta po niemiecku biggrin.gif I Zen w sztuce naprawy motocykla z 6 czystymi stronami które sobie uzupełniłam kserówkami. Więc warto czasem zerknąć choć kątem oka.
Niedawno pojawił się w lbn oddział Matrasu, nieraz w sklepach tej sieci dorwałam coś ciekawego z przeceny(np. 35 na 7zł)

Jest jeszcze coś takiego jak księgarnia Lektor na 1 maja. Cudów tam nie ma, choć podobno część z asortymentu to "tania książka". Ale czasem (nie wiem, może raz na kwartał) można coś naprawdę okazyjnie nabyć. Jakieś wydania albumowe, czy porządne, spore słowniki. Taki słownik nie ma np. 2 stron (są czyste strony), jak na kilkaset w takiej cegle (4-5x tańsza niń normalnie) to i tak dobrze, ale przecież zawsze można sobie skombinować od kogoś kserówki, czy po prostu żyć bez tych 2 stron.

Ponadto warto jest zerkać czasem w bibliotekach, niektóre organizują co jakiś czas (zwykle w Tygodniu Bibliotek) wyprzedaż. Część książek trafia na półkę opatrzoną nalepką Bookcrossing, a część sprzedaje się za symboliczne kwoty. Przynajmniej jeszcze niedawno tak było.

A jeśli chodzi o same podręczniki (mały off top)
Z tego co jest mi dane obserwować w akademiku to niezbyt wiele osób kupuje podręczniki, nawet z 2giej ręki. Raczej króluje na bieżąco kserowanie konkretnych rozdziałów, dziedziczenie kserówek po starczych latach, czy po prostu korzystanie z biblioteki (książki oznaczone jako podręczniki można wypożyczać na dłużej, przy umiejętnym lawirowaniu i prolongatach, można i semestr trzymać, a potem wypożyczyć znów). Ja sporo skorzystałam również z bibliotek w moim rodzinnym mieście, bo czasem rozchwytywana książkę na którą poluje pół Twojego roku swobodnie można wypożyczyć w bibliotece w innej miejscowości.
+Quote Post
Levittoux
post 9/09/2009, 12:04
Post #8

Władca Perły

wczoraj sie wybrałem na wycieczkę i zgadzam się co do Wienawskiej - całkiem miło - ale jednak zakupy tam można robić jedynie wtedy, gdy się naprawdę chce coś zdobyć, bo ceny mnie przeraziły wink.gif

dokładniej przetrząsnąłem Złotą i coraz bardziej mi się tam podoba... niestety ceny też nie są... "konkurencyjne", ale za to pan bardzo miły i doskonale się orientuje - między innymi jaka jest szansa na zdobycie tego czy tamtego

zapomniałem w poprzednim poście napisać o naszej księgarni uniwersyteckiej (obok Maryśki) - szczególnie godne polecenia są przeceny Universitasu - spokojnie z 40, 50zł na 5 do 10... nawet w internecie rzadko spotykane (a oczywiście książki nowiutkie) - mają też trochę tańszych z wydawnictwa UMCS, gdzie także jest dużo rzeczy wartych uwagi

byłem jeszcze na Godebskiego... ale okazało sie, że wyburzyli i pan z stoiska z butami powiedział, że antykwariat już nie ma stałej siedziby tylko sprzedaje na róznych murkach... zawiodłem się...

i w rezultacie dochodzę do wniosku, że Lublin jest beznadziejnym miejscem na zakupy ;P

--------------------
+Quote Post
Morganka
post 9/09/2009, 12:36
Post #9

Weteran Forum

Nr użytkownika: 5,100
Kierunek: kulturoznawstwo/INiB
Rok: 1msu-oby:)/2
Akademik: Ikar

QUOTE(Levittoux @ 9/09/2009, 12:04)

dokładniej przetrząsnąłem Złotą i coraz bardziej mi się tam podoba... niestety ceny też nie są... "konkurencyjne", ale za to pan bardzo miły i doskonale się orientuje - między innymi jaka jest szansa na zdobycie tego czy tamtego

zapomniałem w poprzednim poście napisać o naszej księgarni uniwersyteckiej (obok Maryśki) - szczególnie godne polecenia są przeceny Universitasu - spokojnie z 40, 50zł na 5 do 10... nawet w internecie rzadko spotykane (a oczywiście książki nowiutkie) - mają też trochę tańszych z wydawnictwa UMCS, gdzie także jest dużo rzeczy wartych uwagi
*

Ech, ja mam ten problem, że nigdy nie wiem czego chcę i nie mam życzeń specjalnych:D Mi zostaje myszkowanie.
A do tych przecen w naszej księgarni to mam jakiegoś wyjątkowego pecha, albo jest coś co już zdobyłam wcześniej w pocie czoła :-) albo jak ktoś mi da cynk, że coś ciekawego dla mnie tam leży to nie wiem jak szybkim sprintem bym tam leciała to już tego czegoś nie ma biggrin.gif fatum jakieś

QUOTE(Levittoux @ 9/09/2009, 12:04)
i w rezultacie dochodzę do wniosku, że Lublin jest beznadziejnym miejscem na zakupy ;P
*

Zalezy z czym się porównuje biggrin.gif
Dla mnie pod względem antykwariatów bezkonkurencyjne okazały się takie maleńkie kliteczki w Łodzi. W moim rodzinnym mieście to antykwariat zajmuje się jedynie podręcznikami, więc dla mnie nawet stragan na pks jest radością tongue.gif
+Quote Post
Levittoux
post 9/09/2009, 22:02
Post #10

Władca Perły

no zależy... ale jednak jest 6 uczelni państwowych, dwie polonistyki (nie licząc innych humanistycznych) i zacytuję "Wydział Humanistyczny zatrudnia obecnie 35 profesorów tytularnych (w tym 18 zwyczajnych), 41 profesorów UMCS, 16 doktorów hab., 164 doktorów (146 adiunktów i 18 starszych wykładowców) oraz 128 magistrów" plus KUL... i mamy dwa antykwariaty, oba drogie? no czegoś więcej można oczekiwać tongue.gif

--------------------
+Quote Post
Kruszynka88
post 25/05/2010, 8:32
Post #11

Nowicjusz
*

Nr użytkownika: 15,114
Kierunek: pedagogikę
Rok: 3

Hej:) ja polecę Ci antykwariat internetowy tani-antykwariat.pl książki są w miarę tanie i można czasem dostać coś fajnego w atrakcyjnej cenie:)pozdrawiam
+Quote Post
wiktorr
post 23/08/2010, 19:52
Post #12

Student
**

Nr użytkownika: 15,872
Kierunek: lingwistyka stosowana (ang+ niem)
Rok: I
Tryb: stacjonarne

jeśli ktoś jest w wakacje w lublinie to co środy są imprezy reggae etc w behemocie w parku saskim(a właściwie reggae grille), ale to pewnie do czasu, bo to raczej lokal pod parasolami na świeżym powietrzu. czasem są też tam imprezy w piątki

roots edukacja z tego co pamiętam, też chyba teraz jest w behemocie, póki ciepło. wcześniej było w cax mafe, ale nie wiem jak będzie w tym roku.

rzekomo teraz są jakieś reggae czwartki w hollywood cafe

coś się czasem dzieje w obsesji

bywały też imprezy w chatce żaka, jestem ciekawe czy jesienią znów tam wrócą.

Coś tam zawsze się dzieje i dla chcącego nic trudnego;)

--------------------
"Nasza religia to bunt i w to wierzę
Bo mam mózg co ponad wszelką cenę chciałby wszystko wiedzieć"

"Ale proszę o rzecz niemożliwą: proszę przeto moją dumę, aby zawsze szła w parze z moją mądrością!
A jeśli kiedy opuści mnie moja mądrość - ach, ona lubi ulatywać - niech moja duma przynajmniej polatuje z moją głupotą!"- Fryderyk Nietzsche

http://www.youtube.com/watch?v=GqUSbK5n-To...player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=tWtsXVdo6Hs

http://www.youtube.com/watch?v=5b1laoKpbls...-exp_r2-2r-8-HM
+Quote Post
wiktorr
post 23/08/2010, 19:54
Post #13

Student
**

Nr użytkownika: 15,872
Kierunek: lingwistyka stosowana (ang+ niem)
Rok: I
Tryb: stacjonarne

sorki nie ten temat:)

--------------------
"Nasza religia to bunt i w to wierzę
Bo mam mózg co ponad wszelką cenę chciałby wszystko wiedzieć"

"Ale proszę o rzecz niemożliwą: proszę przeto moją dumę, aby zawsze szła w parze z moją mądrością!
A jeśli kiedy opuści mnie moja mądrość - ach, ona lubi ulatywać - niech moja duma przynajmniej polatuje z moją głupotą!"- Fryderyk Nietzsche

http://www.youtube.com/watch?v=GqUSbK5n-To...player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=tWtsXVdo6Hs

http://www.youtube.com/watch?v=5b1laoKpbls...-exp_r2-2r-8-HM
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 16/01/2018, 11:48

Copyright © 2006 - 2009 UMCS.net.pl
kontakt: umcs@umcs.net.pl | współpraca, patronat
UMCS.net.pl | unieważnienie małżeństwa | adwokat kościelny