Regulamin   Galeria   Pomoce Naukowe   Wydarzenia   Prywatne Fora   Szukaj   Użytkownicy   Kalendarz 

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | R E J E S T R A C J A )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

>  Co Po Studiach?

montek
post 8/07/2006, 1:10
Post #1

Unregistered

Rzecz sprowadza się do trzech pytań:
1/ jak oceniacie swoje szanse na znalezienie pracy zaraz po studiach,
2/ czy myślicie, że znajdziecie pracę w zawodzie,
3/ jak oceniacie starania rad wydziałowych (ogółu kadry naukowej) w przygotowaniach was do praktyki zawodowej, przyswojenia niezbędnych informacji etc.?
Go to the top of the page
+Quote Post
Aga
post 8/07/2006, 12:42
Post #2

persona non grata

Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 20
Kierunek: administracja//prawo
Rok: abs/1
Tryb: st/z
Akademik: Hilton

Zważając na to co się dzieje na świecie, a zwłaszcza w Polsce to patrzę raczej na przyszłośc realistycznie, a nie pesymistycznie <sarcastic>. Zawsze można mieć "czarniejsze myśli. Przyszłośc może przynieśc same, niekoniecznie zawsze miłe, niespodzianki. Warto marzyć i wierzyć, ze coś się uda w tym życiu tongue.gif

Wg statystyk tylko nieco ponad 4% bezrobotnych posiada wyższe wykształcenie. Po co w takim razie te 4% studiowało? Pisze się też, że brak dobrych fachowców. Jak to się ma do 4% bezrobotnych z wyższym wykształceniem? Te 4 % nie umie nawiązać kontaktu z pracodawcą, bo jest niekompetentna. Dlaczego? Możliwości jest wiele, mogli wybrać jakiś niefortunny kierunek, może im sie nie chcieć pracować, dużo jest możliwości. Naprawdę poszkodowane jest góra 0,5%.
Często się spotyka na studiach ludzi posiadających obszerną wiedzę ale za grosz swoich umiejetnosci. Wyuczona od deski do deski książka nie jest w stanie zastąpić własnych umiejętności. Oczywiście pomaga i to dużo ale ludziom umiejącym się nią posługiwać. Co z takim nauczycielem czy wykutym inteligentem jeśli pracownicy czy uczniowie nie są w stanie go zrozumieć?
Szczęściu trzeba też pomóc bo nikt nie przyjdzie do twojego domu i nie bedzie proponował nie wiadomo jakiej świetnej roboty.

I jeszcze jedno: dziś student ma większą szansę zatrudnienia niż ktoś po studiach i z doświadczeniem na danym stanowisku.
Zauważam nagminnie, że do pracy w administracji i prac biurowych poszukiwane są głównie studentki IV,V roku i studentki zaoczne.
Czy to jakaś choroba już...?

--------------------
Are you reaching your full potential??

Prawie każdy oddałby niejedno by dotrzeć tam gdzie znajduje się sedno..
user posted image
User is offlineProfile CardPM
+Quote Post
Karwol
post 9/07/2006, 0:07
Post #3

Weteran Forum

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 170
Kierunek: Politologia
Rok: 5
Tryb: stacjonarny

1) Całkiem nieźle oceniam swoje szansę znalezienia pracy po studiach. Nie uważałem się nigdy za przeciętnego studenciaka, który działa w myśl zasady "Zdać Zakuć Zapomnieć Zapić". Umiem coś tam i co najważniejsze umiem wykorzystać jakoś wiedzę, która posiadam dzięki studiom. Mam masę cech, które są porządane od pracowników(np. kreatywność, ciekawe schematy myślenia, umiejętność radzenia sobie ze stresem czy umiejętność pracy zespołowej ;]).Zresztą planuje drugi kierunek chyba zacząć wkrótce coby mieć większą siłę przebicia na rynku pracy.
2) Nie znajdę pracy w zawodzie politologa - faktycznie chciałbym być dziennikarzem i robić np. analizy polityczne i to jest możliwe nawet ;] Ogólnie chcę pisać książki i z tego się utrzymywać tongue.gif Zawsze mogę założyć jakis drobny biznes i jeśli uda mi się wygrywać boje z beznadziejnym prawem gospodarczym, fiksusem, urzędasami to też nie wygląda ta przyszłość "na własnym" tak źle!
3) Nie chcę napisać jakieś głupoty, ale studia o charakterze humanistycznym cechują się z reguły chyba słabym przygotowaniem studenta do pracy w zawodzie. Miliony politologów, socjologów, kulturoznawców i tym podobnych nie znajdzie pracy w swoim zawodzie toteż przygotowanie praktyczne odgrywa tutaj małą rolę. Co innego jeśli planują oni zostać nauczycielami WOSu, historii czy WOKu to wtedy możemy mówić o dobrym przygotowaniu. Większość umiejętności jest czysto teoretycznych - co z tego, że student politologii może odróżnić ruch teologii wyzwolenia z Ameryki Południowej od marksizmu czy konserwatyzm paternalistyczny(akurat PiS tutaj pasuje) od populizmu jeśli nie umie w większości samodzielnie pomyśleć(wybaczcie jeśli kogoś urażam) i zastosować tego do analizy rzeczywistości. Czasem nawet same 5 w indeksie nie wystarczą, bo może się okazać, że dana osoba nie umie myśleć niekonwencjonalnie i powiela tylko schematy z podręczników czy wykładów, a w przypadku zderzenia z rzeczywistością jej wiedza okazuje się marna...

--------------------
"Ten, kto w imię niewielkiego, tymczasowego poczucia bezpieczeństwa poświęca podstawowe wolności, nie zasługuje ani na bezpieczeństwo ani na wolność."
Benjamin Franklin
+Quote Post
Ozzy
post 24/09/2007, 1:49
Post #4

Władca Perły

Nr użytkownika: 5,278

Zakładająć. że studia skończę, to szanse na znalezienie pracy mam spore. Nauczyciele w szkołach potrzebni. Dużo ich wyjechało za granicę. Idzie wyż demokratyczny, będzie trzeba uczyć młodych Polaków.

--------------------
user posted image
+Quote Post
Krzywy
post 24/09/2007, 11:41
Post #5

Przyjaciel Forum

Nr użytkownika: 4,738
Kierunek: Politologia/Anglistyka (KUL)
Rok: 2(zawieszony), 1

1) Nie ma żadnego problemu ze znalezieniem pracy zaraz po studiach, problemem może być znalezienie pracy odpowiadającej naszym wymaganiom, ale jeżeli ktoś zna swoją wartość to nie powinno być z tym żadnego problemu.
2) Nie, nie myśle o tym. Wybrałem taki kierunek studiowania który daje mi duże możliwości manewru.
3) Nie studiuje jeszcze, nie wypowiadam się tongue.gif
+Quote Post
Arag
post 24/09/2007, 11:48
Post #6

Pontifex Maximus

Nr użytkownika: 4,719
Rok: II

1) Praca znajdzie sie dla kazdego, brat nie ma nawet matury, a robote znalazl i calkiem niezla pensja jak na moje miasto 1100 zl za robote na hucie, wiec mysle ze ja po studiach napewno cos znajde
2) Planuje robic drugi kierunek, zeby miec jakas alternatywe. Zreszta obecnie to imo cos niezbednego. Wybralem ten kierunek, bo chyba najbardziej elastycznym jest. Nawet po slawetnej informatyce mozna znalezc robote tylko w konkretnym zawodzie.
3) Do przygotowania do pracy nalezy samemu sie przygotowac, samemu wytyczyc cele i drogi. Nikt inny tego nie nauczy.

--------------------
Ja bardzo lubie wolność słowa, ale tylko własną;)

1. Moderator nie nabija postów - moderator ma wiele do przekazania.
2. Moderator nie spamuje - moderator dodaje swój głos do dyskusji.
3. Moderator nie myli się - moderator ma inne zdanie.
4. Moderator nie obija się - moderator czuwa.
5. Moderator nie rozmywa tematu - moderator przypomina o innych ważnych sprawach.
6. Moderator nie obraża innych - moderator dobitnie zwraca uwagę.
7. Moderator nie flooduje - moderator ekspresywnie wyraża swoje myśli.
8. Moderator nie wykłóca się - moderator szkoli forumowiczów.
9. Moderator nie zakłada głupich tematów - moderator sprawdza czujność forumowiczów.
10. Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami - wychodzi z przekonaniami moderatora.
11. Szanuj moda swego - możesz mieć gorszego.
+Quote Post
promotor :P
post 28/09/2007, 20:28
Post #7

Weteran Forum

Nr użytkownika: 269
Kierunek: --
Rok: absolwent
Tryb: --

1) Myślę, że nie powinno być z tym problemu. Planuje za jakiś czas studiować coś jeszcze, choćby 3-letniego żeby zwiększyć swoje szanse, dodatkowo zdobyć jakieś certyfikaty np językowe więc w cv wszystko powinno się ładnie prezentować. A zawsze co zaplanowałem to mi się udało tongue.gif
2) Napewno nie, dlatego planuję zrobić jakiś dodatkowy kierunek (ekonomia, prawo? Nie wiem jeszcze...) żeby wszystko się pięknie komponowało smile.gif Nie wiem jeszcze co chciałbym robić w przyszłości dlatego chcę mieć duże pole manerwu.
3) Zgadzam się z Aragiem, to wyłącznie nasza sprawa jak się przygotujemy do zetknięcia z rynkiem pracy. Zresztą studiuję na kierunku wybitnie humanistycznym i uczymy się tylko teorii, praktyką od podstaw zajmiemy się sami wink.gif

--------------------
... i tak nikt tego nie czyta.
+Quote Post
Misieq :)
post 8/10/2007, 13:39
Post #8

Weteran Forum

Nr użytkownika: 242
Kierunek: prawo
Rok: I
Akademik: stancja

tongue.gif+28/09/2007, 20:28-->
QUOTE(promotor tongue.gif @ 28/09/2007, 20:28)
1) Myślę, że nie powinno być z tym problemu. Planuje za jakiś czas studiować coś jeszcze, choćby 3-letniego żeby zwiększyć swoje szanse, dodatkowo zdobyć jakieś certyfikaty np językowe więc w cv wszystko powinno się ładnie prezentować. A zawsze co zaplanowałem to mi się udało tongue.gif
2) Napewno nie, dlatego planuję zrobić jakiś dodatkowy kierunek (ekonomia, prawo? Nie wiem jeszcze...) żeby wszystko się pięknie komponowało smile.gif Nie wiem jeszcze co chciałbym robić w przyszłości dlatego chcę mieć duże pole manerwu.
3) Zgadzam się z Aragiem, to wyłącznie nasza sprawa jak się przygotujemy do zetknięcia z rynkiem pracy. Zresztą studiuję na kierunku wybitnie humanistycznym i uczymy się tylko teorii, praktyką od podstaw zajmiemy się sami wink.gif
*

po studiach wyjezdzam do Australii i tam zrobie college albo uniwerek (jezeli zalezy czy sie wyrobie ze wszystkim smile.gif )
+Quote Post
indiced
post 28/10/2007, 22:33
Post #9

Władca Perły

Nr użytkownika: 621
Kierunek: ...
Rok: ...
Tryb: ...
Akademik: ...

1.To dziwne, Ale ja już mam pracę. Studiuję, żeby mieć lepszą pracę. Szanse wysokie.
2. W zawodzie nie planowałem pracować, co innego mi w głowie...

3.I myślę, że uczelnia ma pokazać nam drogę a my sami musimy się nauczyć i tę drogę przejść po swojemu.
+Quote Post
Maniek7
post 1/04/2008, 20:39
Post #10

Nowicjusz
*

Nr użytkownika: 7,566
Kierunek: :p
Rok: xxx
Tryb: :)

Czyli mit o polskim bezrobociu pryska smile.gif
Ludzie serio szukaja chetnych do pracy i jednym problem moze byc znalezienie odpowiadajacej nam roboty...
Mozna zadac sobie pytanie jaki % to osoby ktorym sie zwyczajnie nie chce pracowac...
+Quote Post
tred102
post 13/01/2013, 7:12
Post #11

Nowicjusz
*

Nr użytkownika: 20,268
Kierunek: Pedagogika specjalna
Rok: 3
Tryb: niestacjonarny

Elwira w 2008 r. zrobiła mgr. z niemieckiego w nauczycielskim kolegium językowym w Toruniu. Wybrała taki kierunek, ponieważ zdawało jej się, że dla nauczyciela zawsze będzie praca. Nie miała sprecyzowanych oczekiwań co do programu studiów. Po obronie pojechała do Anglii składać komputery.

--------------------
trabajos sin andamios - Pozdrowienia Mart1k4a
+Quote Post
barszcz162
post 3/06/2014, 21:18
Post #12

Nowicjusz
*

Nr użytkownika: 21,055
Kierunek: Psycholigia

W dzisiejszych czasach wątpie w znalezienie pracy po tym kierunku. Dlatego pracuje już, a studia robie dla satysfakcji
+Quote Post
nurkowaa
post 14/08/2014, 12:45
Post #13

Nowicjusz
*

Nr użytkownika: 21,180
Kierunek: Prawo
Rok: 2014

Studia raczej stają się inspiracją do tego co by się chciało robić. Pracy po studiach nie ma i nie będzie.
+Quote Post
aktywnydzialacz
post 9/07/2015, 9:44
Post #14

Nowicjusz
*

Nr użytkownika: 22,211
Kierunek: zarządzanie
Rok: V

Zależy po jakich studiach.
Nie da się ukryć że studia humanistyczne pracy raczej nie dadzą, chyba że planujesz zostać na uczelni.
Za to inaczej przedstawia się sprawa z kierunkami informatycznymi - pracę można dostać zarówno w firmie informatycznej, czy w każdym dziale informatycznym. Co więcej - wobec dynamicznego rozwoju branży usług dla biznesu duże perspektywy daje branża około informatyczna - wszelkiego typu oprogramowania dla firm, usługi on- line są bardzo na czasie.
+Quote Post
andrecourt
post 21/01/2016, 17:12
Post #15

Nowicjusz
*

Nr użytkownika: 21,555
Kierunek: administracja
Rok: V

Zależy co i po jakich studiach....
Niestety po takich kierunkach jak filozofia czy bibliotekoznawstwo ciężko o superpłatną pracę. Pozostaje więc zaprzyjaźnienie się z uczelnianym biurem kariery i konsekwentne stażowanie w firmie z perspektywą.
+Quote Post
Kira95
post 2/04/2016, 13:25
Post #16

Nowicjusz
*

Nr użytkownika: 40,065

A ja jednak uważam że kierunek studiów to jedno (wiadomo, ściślakom będzie łatwiej), a drugie to zapał i pasja. Jeżeli poświęcasz każdą wolną chwilę temu, z czym wiążesz przyszłość i godzisz się na ciągłe , nawet marnie płatne poszerzanie kompetencji, to wierzę, że to zaprocentuje. Lepiej klepać bidę robiąc to, do czego ma się predyspozycje, niż obudzić się na emeryturze i powiedzieć: "kurde, lepiej było wyplatać koszyki".
+Quote Post
Muriel
post 26/04/2016, 12:01
Post #17

Nowicjusz
*

Nr użytkownika: 42,263
Kierunek: filologia polska

Co po studiach? Najpewniej płacz i zgrzytanie zębów. Przynajmniej na taką wizję przygotowują nas nasi wykładowcy.smile.gif
+Quote Post
Bellaiza
post 28/11/2016, 15:16
Post #18

Nowicjusz
*

Nr użytkownika: 42,517
Kierunek: germanistyka
Rok: kandydat

Ja przez bardzo długo czas nie mogłem znaleźć nic konkretnego... Znalazłem więc w końcu pracę jako kierowca busa w www.busemdoniemiec.eu i muszę przyznać, że nie jest tak źle. Robiąc kilka kursów w tygodniu jestem w stanie wyciągnąć naprawdę całkiem dobry pieniądz. Wiadomo, że w naszym regionie ciężko o pracę, więc na razie się jej trzymam.
+Quote Post
jareczek
post 3/10/2017, 9:12
Post #19

Nowicjusz
*

Nr użytkownika: 80,998
Kierunek: Informatyke
Rok: 1
Tryb: wieczorowy

QUOTE(Bellaiza @ 28/11/2016, 15:16)
Ja przez bardzo długo czas nie mogłem znaleźć nic konkretnego... Znalazłem więc w końcu pracę jako kierowca busa w www.busemdoniemiec.eu i muszę przyznać, że nie jest tak źle. Robiąc kilka kursów w tygodniu jestem w stanie wyciągnąć naprawdę całkiem dobry pieniądz. Wiadomo, że w naszym regionie ciężko o pracę, więc na razie się jej trzymam.
*

Jeśli jesteś dobry na studiach masz szansę na dobra pracę.

+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 21/10/2017, 14:23

Copyright © 2006 - 2009 UMCS.net.pl
kontakt: umcs@umcs.net.pl | współpraca, patronat
UMCS.net.pl | unieważnienie małżeństwa | adwokat kościelny