Regulamin   Galeria   Pomoce Naukowe   Wydarzenia   Prywatne Fora   Szukaj   Użytkownicy   Kalendarz 

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | R E J E S T R A C J A )

7 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

>  HELIOS, "h"

mika
post 11/09/2006, 14:03
Post #1

Unregistered

Może ktoś powie mi jak jest w tym Heliosie?? Bo słyszalam różne głosy, jednimówia ze super , a inni że wręcz odwrotnie:/ I już sama nie wiem kogo słuchac unsure.gif Ja dostałam 3 w Heliosie i tylko modle sie o jakies fajne współlokatorki, bo nikt ze znajomuch nie idzie na umcs sad.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Mentos
post 11/09/2006, 14:08
Post #2

matka przełożona

Grupa: Administratorzy
Nr użytkownika: 2
Kierunek: Prawo (UMCS) Prawo Kanoniczne (KUL)
Rok: Absolwent
Akademik: Apartament Studencki na Weteranów

Z tego co wiem to mila atmosfera, nie zawsze mile portiertki oraz nie na wszystkich pietrach fajne prysznice. Ale ja tam tylko wpadalem od czasu do czasu (wlasciwie to codziennie) cool.gif

Co do wspollokatorek to nie powinno byc problemu, nie odpowiadaja ci sie to skladasz wniosek do administracji, zeby cie przeniesli do innego pokoju. Wolny kraj smile.gif

Zapraszamy do zalogowania sie na forum.

--------------------
Jedyną rzeczą stojącą miedzy mną, a wielkością jestem ja sam
User is offlineProfile CardPM
+Quote Post
lubię Mlekołaki.
post 12/09/2006, 12:06
Post #3

Unregistered

Ja również w Heliosie będę bytować. tongue.gif A Ty, Mika, na jakim kierunku jesteś?
+Quote Post
Justina
post 12/09/2006, 14:59
Post #4

Nowicjusz
*

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 382
Kierunek: fil. polska
Rok: I
Akademik: helios

Ja też będę w Heliosie, ale dostałam dwójkę:) Nikogo znajomego też póki co nie mam:/
+Quote Post
Mentos
post 12/09/2006, 16:32
Post #5

matka przełożona

Grupa: Administratorzy
Nr użytkownika: 2
Kierunek: Prawo (UMCS) Prawo Kanoniczne (KUL)
Rok: Absolwent
Akademik: Apartament Studencki na Weteranów

QUOTE(Justina @ 12/09/2006, 14:59)
Ja też będę w Heliosie, ale dostałam dwójkę:) Nikogo znajomego też póki co nie mam:/
*

Pamietajcie, ze jesli nie macie ty znajomych, a sie jakos zgadacie i przypadniecie sobie do gustu to mozecie (min 2 osoby potrzebne) zalatwic w administracji swojego akademika, byscie mieszkaly razem.

--------------------
Jedyną rzeczą stojącą miedzy mną, a wielkością jestem ja sam
+Quote Post
Iths
post 12/09/2006, 18:42
Post #6

Student
**

Nr użytkownika: 277
Kierunek: Politologia
Rok: 4
Tryb: stacjonarny
Akademik: Helios

No to ja tez w ekipie Heliosa trafilem.. trojka ^^
Mialbym chyba wyrzuty sumienia gdyby trafil do mnie do pokoju ktos kto chce sie uczyc wink.gif

--------------------
+Quote Post
lubię Mlekołaki.
post 12/09/2006, 19:31
Post #7

Unregistered

Jak narazie większość opinii dotyczących Heliosa, które dotarły do uszu mych,
mówią o nieimprezowaj atmosferze panującej w tym DS. Prawda to? dry.gif
Iths, uważaj, bo możesz mieć problemy ze znalezieniem kompana, który podzieli Twoje (dość wyrafinowane) zainteresowania.. tongue.gif Hm, w razie czego, możesz liczyć na wsparcie z mojej strony. Co prawda jestem smakoszem spirytusu przemycanego w oponach (Noo, ok.. świruję.. Takim z butelki po Nałęczowiance też nie pogardzę.. happy.gif ), ale być może nadszedł czas, żeby się odchamić.
+Quote Post
Justina
post 13/09/2006, 11:53
Post #8

Nowicjusz
*

Nr użytkownika: 382
Kierunek: fil. polska
Rok: I
Akademik: helios

QUOTE(Mentos
@ 12/09/2006, 16.32)
Pamietajcie, ze jesli nie macie ty znajomych, a sie jakos zgadacie i przypadniecie sobie do gustu to mozecie (min 2 osoby potrzebne) zalatwic w administracji swojego akademika, byscie mieszkaly razem.
*

Takie naiwne pytanie (ale cóż nowicjusz jestem:P)
Kogo przydzielą mi do pokoju, tzn. mogę się spodziewać że najprawdopodobniej kogoś z mojego kierunku, lub choć wydziału?
+Quote Post
Norbi
post 13/09/2006, 12:12
Post #9

Pontifex Maximus

Nr użytkownika: 291
Kierunek: Prawo
Rok: V

QUOTE(Justina @ 13/09/2006, 11:53)
Kogo przydzielą mi do pokoju, tzn. mogę się spodziewać że najprawdopodobniej kogoś z mojego kierunku, lub choć wydziału?
*

Zostałem dobrze poinformowany w administracji i słynnym już pokoju nr. 2, więc podzielę się swoją widzą smile.gif
Osoba odpowiedzialna za dokoptowanie osób do pokoji stara się żeby były to osoby na tym samym roku. Prawie na pewno nie będziesz mieszkała z nikim z IV;V roku. Jak już wspomniałem, postarają się dać Ci pokój z kimś z Twojego roku, ale jeśli chodzi już o wydziały to gorzej z tym jest. Z tego co zrozumiałem, to już na to tak bardzo nie patrzą. Chyba że chcesz z jakąś konkretną osobą (i nie chodzi tu o osobowość wink.gif ) być w pokoju. Jeśli nie to pozostaje liczyć na sprzyjająćą fortunę, tak jak ja, a co cool.gif
+Quote Post
lubię Mlekołaki.
post 13/09/2006, 12:25
Post #10

Unregistered

QUOTE(Justina @ 13/09/2006, 11:53)
*

Ja np., potwierdzając chęć mieszkania w akademiku, uzyskałam informację, że jedną z moich współlokatorek będzie dziewczę z 1-szego roku politologii (czyt. ziom z tego samego kierunku happy.gif ). Możesz zadzwonić i zapytać, jak to jest u Ciebie.
+Quote Post
Akasha
post 13/09/2006, 16:06
Post #11

Strażnik Perły

Nr użytkownika: 275
Kierunek: politologia
Rok: II

od dzisiaj jestem juz mieszkanką Heliosa i też mogę sie podzielić swoja wiedzą. Panie z adminitsracji sa niezwykle pomocne i prawie wszystko da sie załatwić. Rozpiski już po częsci są kto jest z kim w pokoju (to chyba te osoby ktore zarezerowowaly sobie miejsce wczesniej ale nie jestem pewna). Dzwoń i pytaj smile.gif Jak sie przyjdzie z osobą z którą chce się mieszkać to tez nie powinno być problemu, w ostateczności gdy pokoje sie nie zgadzają (jedna ma dwójke druga trójke) można poprosić żeby Pani z admin. zapisała że chcesz się zamienić to może ktoś się znajdzie albo skorzystać z pomocy (od 19 wrzesnia) słynnego pokoju nr 2 (jak to powiedział słusznie Norbi tongue.gif ) .
Ja mogłam sobie wybrać piętro i segment który mi bardziej pasował, pokazano mi listę z danymi (jaki kierunek, który rok). Miałam do wyboru mieszkać z III/IV rokiem albo z I w jednym segmencie. Wybrałam z pierwszym. Nie wszystko da sie oczywiście ustalić bo niektore piętra/ segmenty są juz dawno zarezerwowane ale probowac trzeba. Panie z admin. wszystkich mieszkańców mają skatalogowanych wedle kierunku studiów (walają się teczki po biurku tongue.gif ) także wydaje mi się że to jednak biora pod uwagę przydzielając miejsca dla tych ktorzy indywidualnie się nie zgłosili z jakimiś zyczeniami cool.gif choć z doświadczenia tego napewno powiedziec nie mogę. Ale namotałam...
+Quote Post
Norbi
post 29/09/2006, 15:03
Post #12

Pontifex Maximus

Nr użytkownika: 291
Kierunek: Prawo
Rok: V

Zastanawiałem się temat, który zaraz poruszę umieścić w tym wątku czy w "Picie na miasteczku" wink.gif Otóż...według regulaminu Domów Studenckich UMCS, §.5 Zasady funkcjonowania Domu Studenckiego, punkt 3 stanowi:
3. Drzwi wejściowe Domu Studenckiego w godzinach 23:00 – 7:00 są zamknię-te. Recepcjonista zobowiązany jest otworzyć je mieszkańcom Domu Studenc-kiego.

Czyli jak przyjdę o nawet o 1 w nocy to recepcjonista musi mi otworzyć drzwi, ale wiadomo, to tylko regulamin, jak to się ma w praktyce? huh.gif
+Quote Post
Monty
post 4/08/2007, 15:13
Post #13

Nowicjusz
*

Nr użytkownika: 4,813
Kierunek: filologia angielska
Rok: 1
Tryb: wieczorowy

W poprzedni weekend miałem nieprzyjemność wraz z kilkoma przyjaciółmi wynajmować trzy pokoje w akademiku "Helios". Nieprzyjemność, ponieważ od samego początku naszego pobytu uprzykrzała go nam jedna z pań recepcjonistek (nazwisko mam na fakturze, ale nie jestem pewien czy to ona a pozostałe panie były jak najbardziej sympatyczne więc na wszelki wypadek nie będę podawał). Jestem pewien, ze stali bywalcy tego miejsca wiedzą, o kogo chodzi.

Wspomniana osoba najpierw robiła problemy z zameldowaniem, które trwało w nieskończoność i pani wyraźnie sprawiała wrażenie, jakby była tam za karę i najchętniej by nas nie przyjęła. Że nie wspomnę o jej "szybkości" obsługi czy ogólnej złośliwości skierowanej do niektórych z nas i (jestem pewien) celowym przekręcaniu naszych nazwisk. To by było jeszcze do zniesienia, gdyby nie sytuacja, jaka miała miejsca podczas drugiej i ostatniej nocy naszego pobytu.

Odwiedził nas kolega z Lublina, który wszedł tymczasowo jako gość i zostawił w recepcji dowód. Po jakimś czasie wyszliśmy do sklepu. Gdy wróciliśmy, pani recepcjonistka nie chciała go już wpuścić. Kolega, który miał dosyć daleko do domu zaproponował więc, ze w takim razie weźmie pokój na całą noc wraz z nami jeśli nie może zostać jeszcze kilku godzin. Wtedy usłyszeliśmy, że ta pani go nie wpuści z powodu alkoholu jaki miał ze sobą (łącznie mieliśmy 10 piw na 6 osób) ponieważ alkoholu nie można wnosić. Po naszych protestach okazało się, że były na nas skargi za głośne zachowanie co było bzdurą bo nie tylko zachowywaliśmy sie bardzo cicho, nawet radia nie włączyliśmy, a po drugie dookoła naszych pokojów nie było absolutnie żadnych innych noclegowiczów. Niestety taka argumentacja nie pomagała. Kiedy odkupiłem od tego kolego jego trzy piwa pani powiedziała, ze i tak go nie wpuści, a ze mną nie ma problemu, jakoś jej wtedy alkohol przestał przeszkadzać. Wymyśliła za to argument o braku czystych pokoi, chociaż w jednym z naszych było wolne miejsce (i jak wspomniałem cale piętro było właściwie puste) a w pokoju obok, w którym noc wcześniej mieszkali nasi znajomi, którzy wyprowadzili się wcześniej, było czysto, najprawdopodobniej wysprzątane. Nie pomogły żadne przekonywania, nawet nalegania kolegi który zgodził się spać w "brudnym" pokoju i jeszcze dopłacić. Oczywiście regulaminu nie ujrzeliśmy, a nazwiska przełożonego pani recepcjonistki mimo nalegań też nie dostaliśmy.

Zadecydowaliśmy, że zadzwonimy ze skargą do kierownika akademiku ale już parę dni od tego czasu minęło, emocje opadły a poza tym incydentem nasz pobyt w Lublinie był bardzo udany i już sie wszystkim odechciało. Pisze to jednak jako przestrogę dla innych, którzy będą chcieli wynająć nocleg w tym miejscu i spotkają się akurat z ww. panią. Może też osobom odpowiedzialnym za wynajmowanie tego miejsca da ten post do myślenia, ponieważ zatrudnianie osób wyraźnie działających na szkodę obiektu (nie tylko finansową), nieuprzejmych wobec gości i kierujących się swoim własnym "widzi mi się" nie świadczy najlepiej o obiekcie należącym do takiego uniwersytetu, jak również o nim samym. Jestem tylko ciekawy, ilu innym osobom ta pani też uprzykrzała życie...

PS. Moje dane w profilu odnośnie studiów zostały wymyślone w celu rejstracji, nie studiuje w Lublinie.
+Quote Post
Moonshield
post 4/08/2007, 17:47
Post #14

Devildriver

Grupa: Koordynator Moderatorów
Nr użytkownika: 561
Kierunek: .
Rok: .
Tryb: .

QUOTE(Monty @ 4/08/2007, 15:13)
W poprzedni weekend miałem nieprzyjemność wraz z kilkoma przyjaciółmi wynajmować trzy pokoje w akademiku "Helios". Nieprzyjemność, ponieważ od samego początku naszego pobytu uprzykrzała go nam jedna z pań recepcjonistek (nazwisko mam na fakturze, ale nie jestem pewien czy to ona a pozostałe panie były jak najbardziej sympatyczne więc na wszelki wypadek nie będę podawał). Jestem pewien, ze stali bywalcy tego miejsca wiedzą, o kogo chodzi.

Wspomniana osoba najpierw robiła problemy z zameldowaniem, które trwało w nieskończoność i pani wyraźnie sprawiała wrażenie, jakby była tam za karę i najchętniej  by nas nie przyjęła. Że nie wspomnę o jej "szybkości" obsługi czy ogólnej złośliwości skierowanej do niektórych z nas i (jestem pewien) celowym przekręcaniu naszych nazwisk. To by było jeszcze do zniesienia, gdyby nie sytuacja, jaka miała miejsca podczas drugiej i ostatniej nocy naszego pobytu.

Odwiedził nas kolega z Lublina, który wszedł tymczasowo jako gość i zostawił w recepcji dowód. Po jakimś czasie wyszliśmy do sklepu. Gdy wróciliśmy, pani recepcjonistka nie chciała go już wpuścić. Kolega, który miał dosyć daleko do domu zaproponował więc, ze w takim razie weźmie pokój na całą noc wraz z nami jeśli nie może zostać jeszcze kilku godzin. Wtedy usłyszeliśmy, że ta pani go nie wpuści z powodu alkoholu jaki miał ze sobą (łącznie mieliśmy 10 piw na 6 osócool.gif ponieważ alkoholu nie można wnosić. Po naszych protestach okazało się, że były na nas skargi za głośne zachowanie co było bzdurą bo nie tylko zachowywaliśmy sie bardzo cicho, nawet radia nie włączyliśmy, a po drugie dookoła naszych pokojów nie było absolutnie żadnych innych noclegowiczów. Niestety taka argumentacja nie pomagała. Kiedy odkupiłem od tego kolego jego trzy piwa pani powiedziała, ze i tak go nie wpuści, a ze mną nie ma problemu, jakoś jej wtedy alkohol przestał przeszkadzać. Wymyśliła za to argument o braku czystych pokoi, chociaż w jednym z naszych było wolne miejsce (i jak wspomniałem cale piętro było właściwie puste) a w pokoju obok, w którym noc wcześniej mieszkali nasi znajomi, którzy wyprowadzili się wcześniej, było czysto, najprawdopodobniej wysprzątane. Nie pomogły żadne przekonywania, nawet nalegania kolegi który zgodził się spać w "brudnym" pokoju i jeszcze dopłacić. Oczywiście regulaminu nie ujrzeliśmy, a nazwiska przełożonego pani recepcjonistki mimo nalegań też nie dostaliśmy.

Zadecydowaliśmy, że zadzwonimy ze skargą do kierownika akademiku ale już parę dni od tego czasu minęło, emocje opadły a poza tym incydentem nasz pobyt w Lublinie był bardzo udany i już sie wszystkim odechciało. Pisze to jednak jako przestrogę dla innych, którzy będą chcieli wynająć nocleg w tym miejscu i spotkają się akurat z ww. panią. Może też osobom odpowiedzialnym za wynajmowanie tego miejsca da ten post do myślenia, ponieważ zatrudnianie osób wyraźnie działających na szkodę obiektu (nie tylko finansową), nieuprzejmych wobec gości i kierujących się swoim własnym "widzi mi się" nie świadczy najlepiej o obiekcie należącym do takiego uniwersytetu, jak również o nim samym. Jestem tylko ciekawy, ilu innym osobom ta pani też uprzykrzała życie...

PS. Moje dane w profilu odnośnie studiów zostały wymyślone w celu rejstracji, nie studiuje w Lublinie.
*

heh, czyli na 100% chodzi o pania Marie val. Jaskinie, jest najgorsza portierka, wiec nie ma sie co bulwersowac i trzeba ja traktowac z dystansem, bo ona pracuje w tym akademiku zeby przezyc, ale nudzi jej sie wiec uprzykrza zycie studentom ;] szkoda nerwow na taka ,chociaz zdaje sobie sprawe ze jest wredna i czasami chce sie ja opieprzyc ;]
+Quote Post
Akasha
post 4/08/2007, 20:03
Post #15

Strażnik Perły

przeżyliśmy jakoś ten ostatni rok i przyznam że przeważnie było zabawnie, zawsze jest póżniej co wspominać i z czego się pośmiać. A wybryki Pani Marysi potrafią być różne tongue.gif . Choć przyznać trzeba że potrafi dopiec i to wcale nie musi byc przyjemne. Nie raz byłam świadkiem jak gnębiła niczego się nie spodziewających studentów. Ale można się do tego jakoś przyzyczaić, ucząc się odpowiedniego do niej podejścia. Ona ma tak jakby swój własny regulamin ale taka już jej natura. Na szczęście reszta szanownych Pań jest naprawdę wporządku cool.gif
+Quote Post
Moonshield
post 4/08/2007, 20:45
Post #16

Devildriver

a ja sie moge o piwo zalozyc ze w dzien zakwaterowania w akademiku czyli 1 pazdziernika ona bedzie miala dyzur ;p w koncu nieczesto zdarza sie, zeby tylu studentow byla na raz w jednym miejscu, wiec bedzie miala kogo gnebic hehe ;]
zreszta juz sie z Grzesiem zalozylem tongue.gif
+Quote Post
Akasha
post 4/08/2007, 21:16
Post #17

Strażnik Perły

zakwaterowanie bedzie prawdopodobnie sobota/ niedziela tak jak w tamtym roku także się troche nieprecyzyjnie założyłeś. biggrin.gif 1 pażdziernika to już dzień zajęć tongue.gif . Już się nie mogę doczekać długiej kolejki i Jaskini na recepcji laugh.gif i ten jej magiczny, wręcz hipnotyzujący głos "kartę prosze". O niej już chodzą legendy, to co będzie za kilka lat?! laugh.gif
+Quote Post
Iwonka
post 4/08/2007, 22:19
Post #18

Weteran Forum

Nr użytkownika: 4,573
Kierunek: historia/filologia polska
Rok: absolwent/absolwent

QUOTE(Akasha @ 4/08/2007, 21:16)
zakwaterowanie bedzie prawdopodobnie sobota/ niedziela tak jak w tamtym roku także się troche nieprecyzyjnie założyłeś.  biggrin.gif 1 pażdziernika to już dzień zajęć  tongue.gif . Już się nie mogę doczekać długiej kolejki i Jaskini na recepcji  laugh.gif i ten jej magiczny, wręcz hipnotyzujący głos "kartę prosze". O niej już chodzą legendy, to co będzie za kilka lat?!  laugh.gif
*

1 PAŹDZIERNIKA TO SOBOTA.

ZABAWA ZACZNIE SIĘ OD 3... wink.gif

--------------------
www.kiwi-writer.pl
+Quote Post
Akasha
post 4/08/2007, 22:28
Post #19

Strażnik Perły

QUOTE(Iwonka @ 4/08/2007, 22:19)
1 PAŹDZIERNIKA TO SOBOTA.

ZABAWA ZACZNIE SIĘ OD 3... wink.gif
*

hym.... w trzech miejscach sprawdzilam, kalendarz linuxowy, na komórce i w sieci (ot pierwszy lepszy... http://kalender-365.de/kalendarz.php )
+Quote Post
Moonshield
post 4/08/2007, 22:29
Post #20

Devildriver

QUOTE(Akasha @ 4/08/2007, 21:16)
i ten jej magiczny, wręcz hipnotyzujący głos "kartę prosze".
*

nie 'karte prosze' tylko 'płeć?' laugh.gif laugh.gif laugh.gif
;]
Ci co nie wiedza o co biega przekonaja sie w dniu zakwaterowania ;] taki surprise dla Was ;]
+Quote Post

7 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 19/07/2018, 17:15

Copyright © 2006 - 2009 UMCS.net.pl
kontakt: umcs@umcs.net.pl | współpraca, patronat
UMCS.net.pl | unieważnienie małżeństwa | adwokat kościelny