Regulamin   Galeria   Pomoce Naukowe   Wydarzenia   Prywatne Fora   Szukaj   Użytkownicy   Kalendarz 

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | R E J E S T R A C J A )

4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> ogólnie Prawo Autorskie I Prawa Pokrewne

Jawa
post 9/02/2009, 20:08
Post #1

Nowicjusz
*

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 11,013
Kierunek: Prawo
Rok: IV
Tryb: stacjonarny
Akademik: stancja

Mam ogromna prośbę do tych którzy wiedzą cos na temat przedmiotu Prawo autorskie i prawa pokrewne. jak wygląda zaliczenie, czy jest dużo materii do nauczenia. I czy wykład jest znośny he.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedz pozdrawiam . smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Jawa
post 10/02/2009, 19:28
Post #2

Nowicjusz
*

Tyle ludzi przeczytało mojego posta i nikt mi nie odpowiedział. Jestem u Was na uczelni na wymianie z UW i ludzie opowiadają ploty o wyścigu szczurów na moim uniwersytecie ale na forum w ciągu 30 sekund ktoś udziela mi odpowiedzi. A tu na 70 osób nikt nic nie wiem o przedmiocie? Macie po prostu gdzieś pomoc innej osobie. Wejde zobacze co napisał może cos dla mnie waznego po czym okazuje się że nie i wychodze. Wstyd !!

Bardzo proszę ponownie o odpowiedz , jest to dla mnie niezmiernie ważne gdyż muszę sporządzić deklaracje przedmiotową?
+Quote Post
grzes
post 10/02/2009, 20:54
Post #3

Stały Bywalec

Nr użytkownika: 148
Rok: juz 5ty :D
Tryb: dzienne

z tego co sie orientuje to dwie osoby prowadza wyklad albo Dr Szczotka lub Prof Pozniak- Niedzielska. i chyba sie wybiera u kogo sie zdaje. jesli pierwsza osoba to obecnosci plus praca. a do pani profesor to chyba jest odpytywanie jakies.
zaznaczam ze sa to informacje z dryugiej reki od osoby co kilka lat temu miala ten przedmiot z dr szcoztka.
+Quote Post
viki
post 10/02/2009, 21:47
Post #4

Student
**

Nr użytkownika: 3,919

ja akurat nie mialam okazji chodzic na ten przedmiot... ale poszukaj, pewnie juz cos bylo na forum wczesniej.
+Quote Post
Jawa
post 10/02/2009, 22:11
Post #5

Nowicjusz
*

Bardzo niewiele, widze że ten przedmiot jest bardzo niepopularny a to tak ciekawe. Dzieki za zaintersowanie . smile.gif
+Quote Post
laszlo igraszka
post 10/02/2009, 23:04
Post #6

Władca Perły

Nr użytkownika: 120

--------------------
Jeden poleciał tam drugi poleciał siam a trzeci wzbił się nad kukułcze gniazdo
+Quote Post
madziastaroscina
post 11/02/2009, 0:43
Post #7

Władca Perły

Nr użytkownika: 868
Kierunek: prawo

QUOTE(Jawa @ 10/02/2009, 19:28)
Tyle ludzi przeczytało mojego posta i nikt mi nie odpowiedział. Jestem u Was na uczelni na wymianie z UW i ludzie opowiadają ploty o wyścigu szczurów na moim uniwersytecie ale na forum w ciągu 30 sekund ktoś udziela mi odpowiedzi. A tu na 70 osób nikt nic nie wiem o przedmiocie? Macie po prostu gdzieś pomoc innej osobie. Wejde zobacze co napisał może cos dla mnie waznego po czym okazuje się że nie i wychodze. Wstyd !! 

Bardzo proszę ponownie o odpowiedz , jest to dla mnie niezmiernie ważne gdyż muszę sporządzić deklaracje przedmiotową?
*

Nie podobają mi się Twoje słowa o tym ze mamy po prostu gdzieś pomoc innym osobom. To jest za duże uogólnienia podobnie jak wyścig szczurów na Twoim macierzystym Wydziale. U nas większość informacji przekazywana jest jednak ustnie, szczególnie co do trudności przedmiotu czy osoby egzaminatora itp. nie wszyscy chcą takie informacje przekazywać na otwarty forum.
Skoro jesteś u nas na wymianie czyli masz możliwość uczestniczenia w wykładach czy ćwiczeniach potrzebne Ci wiadomości uzyskała byś po prostu pytając kolegów czy koleżanek z grupy. Czy jak również zostało wskazane powyżej uważne prześledzenie forum.
Warto byłoby również nadmienić ze udzielanie informacji nie jest obowiązkiem drugiej osoby tylko je dobrą wola jedni takową posiadają inni nie ( cóż zrobić takie życie sad.gif ). Twoja postawa roszczeniowa wobec czytających Twój post jest więc moim zdaniem nie na miejscu .
+Quote Post
Jawa
post 11/02/2009, 0:55
Post #8

Nowicjusz
*

Pohamuje sie od komentarza i przepraszam jak uraziłem kogokolwiek. Ale dobry prawnik zrobi wszystko by sprawe wygrac . Ja własnie to zrobiłem, mój ton spowodował że uzyskałem informacje na której mi zalezało a osoby które jej udzieliły nie zostały w żaden sposób poszkodowane. Obie strony są więc kontente. Więc zero sprawy. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz przepraszam smile.gif
+Quote Post
madziastaroscina
post 11/02/2009, 1:02
Post #9

Władca Perły

No i okej smile.gif oby więcej takich osób co bezinteresownie dzielą się z innymi informacjami i nie tylko dzięki nim świat był by lepszy:)
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w studiach na WPiA UMCS smile.gif
+Quote Post
Kmicic
post 11/02/2009, 1:09
Post #10

Weteran Forum

Nr użytkownika: 4,065

A ja nie jestem na wymianie, studiuje tutaj juz czwarty rok i tez uwazam, ze "wszyscy" maja tu wszystkich gleboko w dupie.
Przypominam Magda, ze na Twojej stronie sa nadal takie informacje jak "Publiczne prawo gospodarcze
Są wątpliwości co do formy zerówki; ustalenia trwają, więc prosimy o powstrzymanie indywidualnych inicjatyw." a jest koniec sesji...

Rozumiem, ze nie jestes sama w stanie sie wszystkim zajac, ale gdyby bylo wiecej osob w minimalnym stopniu chcacych pomoc, to ktos by Ci podeslal maila, Ty bys za pare godzin dodala informacje na stronie i kazdy bylby zadowolony, a tak mamy takie kwiatki jak ten wyzej... i wiele, wiele innych.

A najczesciej jak ktos mial pytanie odnosnie przedmiotow to odpowiadali koledzy, ktorzy juz skonczyli studia Piotruś i Avocad... znalazlo sie ich dwóch na ok 300 - 350 osob studiujacych na kazdym roku prawa stacjonarnego...
+Quote Post
Noir
post 11/02/2009, 1:21
Post #11

Przyjaciel Forum

Nr użytkownika: 5,240
Rok: V

a tak swoją drogą to dobry temat kolega założył smile.gif sam jestem ciekawy jak wygląda u nas przedmiot Prawo Autorskie i Prawa Pokrewne i zgadzam się że jest on sam w sobie niezwykle ciekawy. zresztą myślę że prawo IP to przyszłość prawa. z podobnej działki jest jeszcze monograf prowadzony przez prof. Skubisza - pr własności przemysłowej.
+Quote Post
madziastaroscina
post 11/02/2009, 1:24
Post #12

Władca Perły

QUOTE(Kmicic @ 11/02/2009, 1:09)
A ja nie jestem na wymianie, studiuje tutaj juz czwarty rok i tez uwazam, ze "wszyscy" maja tu wszystkich gleboko w dupie.
Przypominam Magda, ze na Twojej stronie sa nadal takie informacje jak "Publiczne prawo gospodarcze
Są wątpliwości co do formy zerówki; ustalenia trwają, więc prosimy o powstrzymanie indywidualnych inicjatyw." a jest koniec sesji...

Rozumiem, ze nie jestes sama w stanie sie wszystkim zajac, ale gdyby bylo wiecej osob w minimalnym stopniu chcacych pomoc, to ktos by Ci podeslal maila, Ty bys za pare godzin dodala informacje na stronie i kazdy bylby zadowolony, a tak mamy takie kwiatki jak ten wyzej... i wiele, wiele innych.

A najczesciej jak ktos mial pytanie odnosnie przedmiotow to odpowiadali koledzy, ktorzy juz skonczyli studia Piotruś i Avocad... znalazlo sie ich dwóch na ok 300 - 350 osob studiujacych na kazdym roku prawa stacjonarnego...
*

Drogi Kmicicu ale cóż ja mogę zrobić:] zdaje sobie sprawę że u nas na Wydziale panuje lekki marazm co do inicjatyw prospołecznych
Nikogo nie można przymusić do dzielenia się informacjami czy to na forum czy z moją skromną osobą. Można jedynie o to prosić ( na stronie jest takowa odezwa)
Pozwolisz odniosę się do PPG sprawa została już wyjaśniona - porozumiałam się w tej kwestii ze starostą III roku a o problemie dowiedziałam się po telefonie koleżanki z naszego roku i od razu podjęłam odpowiednie kroki o czym świadczy ten wpis na stronie.
Nie będę powtarzać swojej wypowiedzi ale uważam że u nas raczej dominuje poczta pantoflowa nad udzielaniem się na forum. Tak ja to widzę
+Quote Post
Kmicic
post 11/02/2009, 1:39
Post #13

Weteran Forum

Nr użytkownika: 4,065

Nie będę powtarzać swojej wypowiedzi ale uważam że u nas raczej dominuje poczta pantoflowa nad udzielaniem się na forum.
Zgadzam się. Ale to, że tak jest nie oznacza, że jest to praktyka dobra. Skrytykowałem, bo uważam, że gdyby każdy zachciał się swoimi informacjami podzielić tutaj to wszyscy byśmy sobie nawzajem ułatwili studiowanie.

Zmusić do udzielania informacji nikogo nie można, ale może jak się poruszy problem to ktoś się nad tym zastanowi i może zmieni swoje nawyki.
+Quote Post
madziastaroscina
post 11/02/2009, 1:49
Post #14

Władca Perły

QUOTE(Kmicic @ 11/02/2009, 1:39)
Zgadzam się. Ale to, że tak jest nie oznacza, że jest to praktyka dobra. Skrytykowałem, bo uważam, że gdyby każdy zachciał się swoimi informacjami podzielić tutaj to wszyscy byśmy sobie nawzajem ułatwili studiowanie.

Zmusić do udzielania informacji nikogo nie można, ale może jak się poruszy problem to ktoś się nad tym zastanowi i może zmieni swoje nawyki.
*

No i właśnie został poruszony smile.gif I mam nadzieję że dyskusja pozostanie nadal tak merytoryczna jak jest smile.gif A nie zmieni się w pyskówkę co niestety często dzieje się :]
+Quote Post
Jawa
post 11/02/2009, 3:17
Post #15

Nowicjusz
*

Widze że mój post rozpoczoł burze. Forum jest rewelacyjną sprawą jak każdy ma wole . U mnie działa to na zasadzie ja ci pomoge to pewnie i mi kiedys ktos pomoże i w ten sposób na odpowiedz czekam ok. 30 sekund. Prowadzący nie mają dostepu do forum bo warunkiem jest podanie numeru indeksu.

Ale odbieglismy od tematu Prawa autorskiego . Proszę o zamieszczanie informacji na temat egzaminu, przedmiotu. A z postem że jest to przyszłosciowa gałąź prawa zgadzam sie w 100%. Prawa takie jak;

Prawo patentowe
Prawo własności przemysłowej
prawo prasowe
Prawo autorskie
Prawo antymonopolowe
Prawo internetu
ochrona dóbr osobistych ( na kanwie art. 23,23 K.C.)
To na UJ i na UW najbardziej rozchwytywane przedmioty. Bo kazdy zna sie na finansach i handlówce bleeee a te dziedziny wraz ze wzrostem mass mediów stają się coraz istotniejsze.
+Quote Post
pajonk
post 11/02/2009, 11:10
Post #16

Władca Perły

Nr użytkownika: 4,973
Rok: IV a może V

Nie podoba mi sie to co napisaleś. na forum jest już temat o tym przedmiocie http://umcs.net.pl/index.php?showtopic=5661. wytarczy wejść w szukajkę i wpisać to co sie interesuje.

Zdawalem to chyba ze dwa lata temu i bylo tak że wyklady prowadzily dwie osoby: prof M. Pozniak - Niedzielska i dr Szczotka. Do zaliczenia wystarczało przygotowanie omowienia jakiegos orzeczenia SN z zakresu prawa autorskiego. Polecam dr Szczotkę co do pani prof to ... napisz do mnie na priv jak chcesz znać wiecej szczegółów. Dodam jesze ze zaliczalem to chyba pod koniec wrzesnia wiec zadnych problemów z zaliczeniem nie bylo.
+Quote Post
Karolka
post 11/02/2009, 12:40
Post #17

Pontifex Maximus

Nr użytkownika: 642
Rok: absolwent

QUOTE(Jawa @ 11/02/2009, 2:17)
Widze że mój post rozpoczoł burze. Forum jest rewelacyjną sprawą jak każdy ma wole . U mnie działa to na zasadzie ja ci pomoge to pewnie i mi kiedys ktos pomoże i w ten sposób na odpowiedz czekam ok. 30 sekund. Prowadzący nie mają dostepu do forum bo warunkiem jest podanie numeru indeksu. 
*

A TO JEST FORUM OTWARTE! Taka mała subtelna różnica. Na tyle mała, że były przypadki, kiedy pracownicy naukowi - poczuli się obrażeni !

I piszemy : rozpoczął burzę. Prawnik powinien także pisać poprawnie pisma procesowe, bez byków smile.gif

--------------------
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
+Quote Post
mmarcin
post 11/02/2009, 16:36
Post #18

Nowicjusz
*

Nr użytkownika: 10,725
Kierunek: ZiM

QUOTE(Karolka @ 11/02/2009, 12:40)
A TO JEST FORUM OTWARTE!  Taka mała subtelna różnica. Na tyle mała, że były przypadki, kiedy pracownicy naukowi - poczuli się obrażeni !

I piszemy : rozpoczął burzę. Prawnik powinien także pisać poprawnie pisma procesowe, bez byków smile.gif
*

a co
cię skłoniło na taką wymianę ?
+Quote Post
Zenek1985
post 17/02/2009, 14:32
Post #19

Student
**

Nr użytkownika: 8,045
Rok: 3
Tryb: stacionarny

[quote=madziastaroscina,11/02/2009, 0:43]Nie podobają mi się Twoje słowa o tym ze mamy po prostu gdzieś pomoc innym osobom. To jest za duże uogólnienia podobnie jak wyścig szczurów na Twoim macierzystym Wydziale. U nas większość informacji przekazywana jest jednak ustnie, szczególnie co do trudności przedmiotu czy osoby egzaminatora itp. nie wszyscy chcą takie informacje przekazywać na otwarty forum.
Skoro jesteś u nas na wymianie czyli masz możliwość uczestniczenia w wykładach czy ćwiczeniach  potrzebne Ci wiadomości uzyskała byś po prostu pytając kolegów czy koleżanek z grupy. Czy jak również zostało wskazane powyżej uważne prześledzenie forum.
Warto byłoby również nadmienić ze udzielanie informacji nie jest obowiązkiem drugiej osoby tylko je dobrą wola jedni takową posiadają inni nie ( cóż zrobić takie życie sad.gif ).  Twoja postawa roszczeniowa wobec czytających Twój post jest więc moim zdaniem nie na miejscu .

a w ogóle to liste na 0 z prawa pracy już zrobilas pewnie w święta co
+Quote Post
kropek
post 17/02/2009, 22:52
Post #20

Pontifex Maximus

Nr użytkownika: 491
Rok: absolwent
Akademik: to tu to tam :)

QUOTE(Zenek1985 @ 17/02/2009, 14:37)
a w ogóle to liste na 0 z prawa pracy już zrobilas pewnie w święta co
*

ja to nie chcę tutaj być stronniczy czy coś. ale lista była chyba na ostatnim wykładzie prawa pracy przed świętami. i z tego co wiem to Pani prof. Liszcz sama poprosiłao zrobienie takiej listy. sam na niej nie jestem dla jasności biggrin.gif:D:D:D
+Quote Post

4 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 21/06/2018, 21:53

Copyright © 2006 - 2009 UMCS.net.pl
kontakt: umcs@umcs.net.pl | współpraca, patronat
UMCS.net.pl | unieważnienie małżeństwa | adwokat kościelny